06.06.2024

SZKOLENIE TERENOWE - ROZPOZNAWANIE DRZEW I KRZEWÓW

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE W TERENIE

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Szczecinie zaprasza do uczestnictwa w spacerze dendrologicznym:

ROZPOZNAWANIE DRZEW I KRZEWÓW NA TERENACH ZIELONYCH SZCZECINA
Szkolenie 4 godzinne (2 pkt)


PROWADZĄCY:
Paweł Madejski – geodeta uprawniony, fotogrametra uczestniczący w projektach o międzynarodowym zasięgu m.in. w Antarktyce. Zapalony rowerzysta. Będąc już na emeryturze, zainteresował się przyrodą Szczecina pogłębiając wiedzę na temat występujących na terenie miasta drzew i krzewów. Wykorzystując posiadane umiejętności sporządził mapę ciekawych obiektów dendrologicznych szczecińskich parków (dostępną na miejskim geoportalu). Ponadto dzieli się swoją wiedzą podczas spacerów realizowanych na ponad 30. trasach, których uczestnicy uczą się rozpoznawać drzewa i krzewy po ich charakterystycznych cechach. Zrealizowane już ponad 180 razy spacery cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, gromadząc liczną grupę uczestników

Termin:
28 czerwca 2024 r. (piątek), od godz. 14:00 (start spaceru); godz. 18:00 (ognisko integracyjne)

Forma szkolenia: spacer dendrologiczny z rozpoznawaniem drzew i krzewów, zakończony ogniskiem integracyjnym

ZbiórkaOgród Różany w Szczecinie „Różanka” – wejście od ul. Bohdana Zalewskiego, godz. 14:00

Odpłatność: 50,00 zł, gotówką na miejscu zbiórki.

Szkolenie obejmuje 4 h szkoleniowe (2 pkt) mając na celu doskonalenie kwalifikacji zawodowych, o których mowa w art. 175 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 ze zm.).

PROGRAM:
Stosunkowo łagodny klimat Szczecina sprzyja wegetacji i rozwojowi wielu różnorodnych drzew i krzewów sprowadzanych nawet z dalekich stron.
W czasie spaceru, poznamy elementy istotne dla rozpoznawania naszych rodzimych drzew takich jak dęby, buki, jesiony, graby, lipy, wierzby, brzozy jak również sprowadzonych z daleka - kasztanowców, klonów srebrzystych, tulipanowców amerykańskich, świerków serbskich, jodeł kalifornijskich, sosen himalajskich, wiśni piłkowanych „Kanzan” i wielu wielu innych.
Zobaczymy je podczas spaceru rozpoczynającego się od Różanki - gdzie między innymi, rośnie relikt sprzed milionów lat - metasekwoja chińska jak i symbol długowieczności - miłorząb japoński. Idąc w kierunku Arkonki, będziemy mijać obszar planowany kiedyś na ogród dendrologiczny. Rośnie tam tulipanowiec amerykański, grujecznik japoński, strączyn żółty, korkowiec amurski, kasztan jadalny, bożodrzew gruczołkowaty ale też szereg interesujących krzewów - dereń jadalny, dereń 'Kousa', ośnieża czteroskrzydła, trzmielina oskrzydlona. W dalszej części spaceru przez Syrenie stawy przyjrzymy się dokładnie naszym rodzimym wiązom, brzozom, topolom i grabom.
Mijając Arkonkę przyjrzymy się sosnom pospolitym, dębom, bukom, wiązom, leszczynom. Za Arkonką pospacerujemy jeszcze trochę aż za jeziorko Goplanę i odpoczniemy przy ognisku na Polanie...

Koszt uczestnictwa obejmuje: zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, prowiant i napoje regenerujące podczas ogniska.

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu do 21.06.2024 r.
należy przesłać drogą elektroniczną wypełniając formularz zgłoszeniowy

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

INFORMACJA O SZKOLENIU

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij